OnePlus 5T bez opcji bezprzewodowego ładowania

Wiemy już coraz więcej na temat najnowszego smartfona od OnePlus, który dla chińskiej firmy może okazać się przełomowy. Okazuje się jednak, że najnowszy model który zostanie oznaczony jako „5T” podobnie jak poprzednicy, nie będzie posiadał opcji ładowania bezprzewodowego.

Według szefa firmy Peta Lau, technologia ta jest nie wystarczająco rozwinięta, aby mogła być lepsza od ich autorskiej technologii Dash Charge. Użytkowanie telefonu podczas ładowania indukcyjnego jest w wielu przypadkach niemożliwe, a do tego prędkość ładowania wciąż pozostawia wiele do życzenia. Przypomnieć należy, że ładowarka Dash Charge od OnePlus połączona z telefonem tej firmy jest jedną z najszybszych – jak nie najszybszą, dostępną na rynku ładowarką. Według przeprowadzonych testów, jest o wiele szybka niż Fast Adaptive Charge od Samsunga.

Swoją drogą, czy brak ładowania bezprzewodowego jest rzeczywiście minusem? Szczególnie, jeśli ładowarka standardowa potrafi naładować smartfon od 0 do 100% w niecałą godzinę? Wydaje mi się, że nie. Istnieją dużo ważniejsze funkcje, takie jak np. wejście słuchawkowe, które OnePlus 5 zachowa.

Źródło: Pocketnow

Napisz komentarz i weź udział w dyskusji!

avatar
trackback

[…] OnePlus 5T już wiemy kilka rzeczy, o czym możecie przeczytać tutaj oraz tutaj. Dziś natomiast światło dzienne ujrzała specyfikacja wspomnianego […]

wpDiscuz